Держбюджет 2006 має працювати як на людину, так і на економіку

Голова ЦК профспілки В.І.Казаченко звернувся до Народних депутатів України - металургів, керівників деяких фракцій про підтримку при прийнятті Держбюджету-2006 основних соціальних вимог, які висунуті до Верховної Ради Федерацією профспілок України у ході акції протесту ФПУ у жовтні п.р. і підтримуються профспілкою металургів і гірників, а саме:

1.Збільшити розмір прожиткового мінімуму на 2006 рік з урахуванням оновлених норм споживання продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, витрат громадян на житло, освіту, медичне обслуговування, утримання дітей, а також сплати податку з доходів фізичних осіб, як цього вимагають Закони України.

2.Встановити з 1 січня 2006 р. розмір мінімальної заробітної плати на рівні нового прожиткового мінімуму, як це вже зроблено для пенсіонерів, а з 1 липня 2006 року - на рівні 130% прожиткового мінімуму (з урахуванням сімейної складової).

3.Припинити практику фінансування загальнодержавних витрат за рахунок коштів фондів загальнообов'язкового соціального страхування, які повинні використовуватися виключно на соціальний захист застрахованих осіб.

Крім того, для ефективної роботи ГМК, одного з головних наповнювачів Бюджету в Україні, необхідно у 2006р. зберегти можливості для його ефективного функціонування та розвитку, збереження наявних обсягів надходжень до Бюджету і загальнообов'язкових державних страхових фондів, завершення розпочатих масштабних робіт з модернізації та реконструкції ГМК згідно з діючою Державною програмою, для підвищення конкурентоспроможності його продукції, особливо сьогодні, у зв'язку з зниженням його прибутковості через значне зниження цін на світових ринках:

1.Не допустити підвищення тарифів на залізничні перевезення вантажів в умовах погіршення кон'юнктури на світових ринках металу.

2.Зберегти діючі на сьогодні нормативи плати за користування надрами.

3.Ввести в дію з 1.01.2006р. статті 22,23 і п.3 розділу VІ "Заключні положення Закону України "Про інноваційну діяльність", що дасть можливість підприємствам усіх галузей економіки збільшити інвестиції на технічне переозброєння за рахунок власних коштів.

Також необхідно внести зміни з 1.01.2006р. до ст.8 "Амортизація" ЗУ "Про оподаткування прибутку підприємств", збільшивши норму віднесення до валових витрат будь-яких витрат, пов'язаних з поліпшенням основних фондів, що не перевищують 30% сукупної балансової вартості основних фондів, а також надати право підприємствам нараховувати амортизацію відповідно до строку експлуатації об'єктів основних засобів та відносити їх до складу валових витрат при умові цільового використання, тобто на оновлення основних фондів.

4.Передбачити повне погашення у І кварталі 2006р. наявних на 1.10.2005р. боргів з повернення ПДВ підприємствам-експортерам.

5.Передбачити у І кварталі 2006р. повне погашення наявних на 1.10.2005р. боргів з фінансування казенних та державних підприємств за рахунок Держбюджету та подальшим фінансуванням у необхідних обсягах їх поточної діяльності та збереження майна, у тому числі:
- Світловодського казенного комбінату твердих сплавів і тугоплавких металів;
- Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗГОР) (м.Долинська Кіровоградської обл.);
- підприємства "Кривбасгідрозахист".

Подякувавши народних депутатів за те, що законодавчі пропозиції, з якими ЦК профспілки звертається до них, завжди знаходять їх підтримку і висловивши надію, що її знайдуть і сьогоднішні, В.І.Казаченко підкреслив, що від їх рішення в значній ступені залежить, яким буде рівень життя та показники економічного і соціального розвитку нашої Держави у 2006 році.


[Назад]