Закон про приватизацію ДАК "Укррудпром" призведе до порушення прав трудящих
Верховною Радою України прийнято Закон України "Про особливості приватизації підприємств ДАК "Укррудпром", №1677-IV від 9 квітня 2004 р. у редакції, яка, на переконання Центрального комітету профспілки металургів і гірників, суперечить чинному законодавству про приватизацію, зашкодить національним інтересам України і тому не може бути прийнятною. Тому з цього приводу направлено лист за підписом голови ЦК профспілки В.Казаченко Президенту України Л.Кучмі.
У листі сказано, що по-перше, згаданий Закон насправді не визначає особливості приватизації підприємств ДАК "Укррудпром", а фактично запроваджує інші ідеологію і механізм приватизації ніж ті, що встановлені чинним Законом України "Про приватизацію державного майна". Схема приватизації, що пропонується цим Законом, не пройшла апробацію на менш значущих підприємствах, вона не має ніяких переваг перед законодавчо визначеною з огляду на інтереси держави і суспільства. Навпаки, Закон абсолютно нехтує інтересами держави, оскільки не передбачає закріплення у державній власності ніяких пакетів акцій стратегічно важливих підприємств, що входять до складу ДАК "Укррудпром", та збереження впливу держави на ці підприємства. Уведення в дію Закону призведе до остаточної втрати державою можливостей координувати і регулювати постачання залізорудної сировини на металургійні підприємства.
По-друге, прийнятий Закон спрямований по суті на ліквідацію ДАК "Укррудпром" як єдиного виробничо-господарського комплексу, який сьогодні забезпечує збалансований розвиток та ефективне відпрацювання Криворізького родовища залізних руд та здійснення узгодженої технічної, економічної і екологічної політики у гірничодобувній галузі. Його знищення матиме для Кривбасу вкрай болючі соціально-економічні та екологічні наслідки: порушить координацію функціонування і розвитку спільної інфраструктури підприємств, що експлуатують родовище; унеможливить кваліфікований контроль виконання підприємствами технічних і організаційних заходів по відпрацюванню надр; зупинить роботи по здійсненню нормативно-правового і методологічного врегулювання питань ліквідації екологічних наслідків діяльності гірничодобувних підприємств та приведення в екологічно безпечний стан територій, порушених внаслідок техногенного впливу.
По-третє, згаданий Закон абсолютно ігнорує право на пільгове придбання акцій працівниками підприємств, що пройшли корпоратизацію у складі ДАК "Укррудпром", та самої Компанії. Це суперечить чинному законодавству України про приватизацію.
Враховуючи наведене, ЦК профспілки вважає, що Закон №1677-IV від 09.04.2004р. має антидержавну спрямованість, призведе до порушення законних прав та інтересів населення Криворізького басейну, і тому звертається до Президента України Л.Кучми з проханням накласти "вето" на цей Закон.
[Назад]